Spotkanie z Wykonawcą Estakady KST!

Witajcie!
Serdecznie zapraszamy Was na spotkanie Naszego Koła z Bartkiem Czerwem - członkiem ekipy wykonawczej estakady Krakowskiego Szybkiego Tramwaju Wielicka - Lipska z firmy Mota - Engil!
Spotkanie odbędzie się 9 grudnia 2015 r. (środa) o godz. 18.00 w sali 404 (WIL).

Bartek Czerw i Karolina Ogonowska


Obiekt KST jest ciekawy pod względem konstrukcyjnym. W ciągu obiektu znajdziemy rozwiązanie przeprawy typu extradosed oraz przęsło typu podwieszanego.

"Obiekt typu extradosed jest rozwiązaniem pośrednim pomiędzy konstrukcją belkową, a podwieszoną. Charakteryzuje się niskimi pylonami, które pełnią rolę dewiatorów i pozwalają na wyniesienie kabli sprężających ponad pomost. Dodatkowo, pozwala to na zwiększenie wysokości ramienia działania siły sprężającej, bez konieczności zwiększania wysokości przekroju poprzecznego dźwigara. Niższy pylon automatycznie zmniejsza również kąt nachylenia want, co skutkuje dodatkowym doprężeniem pomostu i objawia się korzystnym wyrównaniem momentów przęsłowych i podporowych, a także zmniejszeniem ugięć. "


źródło: http://www.skyscrapercity.com/


W czasie spotkania będziecie mogli dowiedzieć się o procesie projektowania tego typu obiektów, a także dowiemy się szczegółów z wielu etapów budowy.

Zapraszamy!
Adam Wojciechowski
Karolina Ogonowska
Kinga Marecik

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons