Wyniki klasyfikacji generalnej

Po dziewięciu tygodniach zmagań, przyszedł czas na podsumowanie i ostateczne nagrodzenie zwycięzców. Wszystkie wyniki zostają przez nas, zgodnie z obietnicą, opublikowane. Pozwolimy sobie na krótkie ich omówienie. 
W konkursie w sumie wzięło udział 128 osób. Największe zainteresowanie odnotowaliśmy w I etapie, w II-im nastąpił spadek, a począwszy od III etapu rozwiązania przysyłali już tylko najbardziej wytrwali. W wielu entuzjazm zapewne zgasił poziom rozwiązań z czołówki, które były bardzo mocno wyśrubowane i wielu już na początku złożyło broń. Okazało się, że zbudowanie mostu, który spełni określone wymogi, a przy tym będzie jak najtańszy, wcale nie jest takie proste. Strategie były różne, jedni starali się jak najszybciej nadsyłać rozwiązania, z uwagi na działający na niekorzyść czynnik czasowy, inni woleli trochę dłużej nad nimi pracować. Bywało tak, że o zwycięstwie w etapie (etap II), decydował właśnie czas otrzymania przez nas konstrukcji albo wprost przeciwnie, że zwyciężał gracz, przysyłający rozwiązanie w ostatniej chwili (I etap). 

Jeżeli chodzi o klasyfikację generalną to mieliśmy właściwie 6 osób, które do samego końca miały szanse na zwycięstwo.

Nazwisko, Imię
Uczelnia
I etap
II etap
III etap
IV etap
V etap
Kamiński Bartłomiej
PG
69,79
159,25
235,77
324,65
416,66
Leśniara Paweł
PK
78,89
153,25
228,82
316,57
414,76
Dutkiewicz Jakub
PGd
60,69
150,69
224,83
309,77
400,86
Marciniak Tomasz
PB
73,10
155,19
230,28
303,57
387,51
Adrianowski Adam
71,44
152,56
251,66
331,10
386,49
Nawrocki Marcin
PP
73,10
154,30
224,66
290,27
349,43

W poprzednim zestawieniu pojawiły się błędy wynikające z tego, iż na początku składnik czasu miał być z wagą 25 do 75 dla ceny, lecz w ostatniej chwili przed rozpoczęciem konkursu postanowiliśmy go zmniejszyć do 15, uznając, że to cena powinna w większym stopniu decydować o zwycięstwie i niestety umknęło to naszej uwadze przy korekcie formuł. Przepraszamy za nieporozumienia, które z tego wynikły i równocześnie dziękujemy osobom, które bardzo szybko zwróciły nam w związku z tym uwagę. 

Po dokonaniu korekt wyniki przedstawiają się jak w powyższej tabeli. W załączniku z wynikami można znaleźć punkty z poszczególnych etapów, powyżej przedstawiliśmy sumy punktów 6-ciu najlepszych zawodników po kolejnych etapach. Zwycięzcą został Bartłomiej Kamiński z Politechniki Gdańskiej, drugie miejsce przypadło Pawłowi Leśniarze z Politechniki Krakowskiej, który stracił do lidera niespełna dwa punkty. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Dutkiewiczowi również z Politechniki Gdańskiej. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim graczom za nadesłane rozwiązania i udział w grze.

Zgodnie z założeniami zwycięzca otrzymuje możliwość uczestniczenia w wybranym szkoleniu z zakresu programu Autodesk Robot Structural Analysis oraz licencję BIMware MASTER EC2 Żelbet, ufundowane przez firmę Robobat. 

Postanowiliśmy dodatkowo uhonorować laureatów II i III miejsca ciekawymi nagrodami książkowymi. 

Oto i one: Dla zdobywcy II miejsca bardzo ciekawa pozycja „Concrete Structures In Urban Areas” podsumowująca konferencję "The 9th Central European Congress on Concrete Engineering - Concrete Structures in Urban Areas", która odbyła się we Wrocławiu w dniach 4-6 września 2013 roku. Dla laureata III miejsca przeznaczamy książkę, która jest podsumowaniem konferencji, która odbyła się we Wrocławiu w dniach 21-22 listopada 2013, organizowanej przez Zakład Mostów Instytutu Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej. 


Dołączamy  plik z pełną klasyfikacją do wglądu. -> WYNIKI

Marcel Radwan

15 komentarzy

Anonimowy pisze...

W jaki sposób były liczone punkty w 5 etapie? nie są zgodne ze wzorem u wszystkich osób

Pontifex Maximus pisze...

Bardzo dziękujemy za uwagę. Mimo szczególnej uwagi wkradł się błąd do formuły i we wzorze do naliczania punktów w składniku czasowym zamiast "15" znalazło się "25". W tym momencie poprawiamy wyniki i wkrótce je opublikujemy.

Pontifex Maximus pisze...

Uprzedzając ewentualne komentarze, przypominamy, że przy okazji publikacji pierwszej mapy została podana informacja, iż punkty do klasyfikacji generalnej z etapu I będą naliczane bez uwzględnienia czasu nadesłania, żeby wyrównać szanse tych graczy, którzy o konkursie dowiedzieli się później. Czas jest uwzględniany począwszy od drugiego etapu.

Anonimowy pisze...

I tak wszyscy wiemy z jakiego powodu, nie jest naliczany czas za pierwszy etap.

Anonimowy pisze...

Wszyscy wiemy! To wina Tuska!

Pontifex Maximus pisze...

Pana anonima, który napisał powyższy komentarz, bardzo prosimy o pofatygowanie się i przeliczenie jak wyglądałby rozkład punktów, gdybyśmy nawet uwzględnili czas w pierwszym etapie. Jeżeli takie działania matematyczne kogoś przerastają, to informujemy że na podium nie będzie żadnych zmian. Poza tym nie ma podstaw, aby to robić, ponieważ odpowiednia informacja została podana odpowiednim czasie do wiadomości i stanowi część zasad konkursu. Bardzo prosimy o pisanie konkretów, zgłaszanie konkretnych zastrzeżeń, a nie wysuwanie bezpodstawnych zarzutów i tworzenie niedorzecznych teorii spiskowych.

Anonimowy pisze...

Dlaczego osoby ktore wyslaly wczesniej w I etapie przed ta zamieszczona informacja nie zostaly poinformowane? zmiana regulaminu w trakcie trwania konkursu jest niedopuszczalna i mozna powiedziec ze ustawiona a tak w skrocie to mozna byloby prosic o wstawienie mostu z 4 miejsca a w szczegolności z V etapu? Wynik widac że jest podejrzany i w tej sprawie powinien zainteresowac sie ktos odpowiedni

Anonimowy pisze...

Informacja pojawiła się wraz z opublikowaniem I etapu, czyli w momencie rozpoczęcia konkursu. Bardzo proszę Pana powyżej o czytanie ze zrozumieniem wszystkiego, a nie tylko wybiórczych rzeczy. Cytat ze strony z I etapem:

"Pamiętamy, że wyniki każdego etapu wchodzą do klasyfikacji generalnej, w której walczycie o nagrodę główną. Żeby zapewnić wszystkim równe szanse w zmaganiach, a biorąc pod uwagę, że niektórzy z różnych przyczyn mogą dowiedzieć się o konkursie trochę później, punkty naliczone do klasyfikacji generalnej z tego etapu nie będą zależeć od dnia nadesłania rozwiązania, jednak nie może to być później niż data określona w harmonogramie (30XI). "

Co do 4 miejsca to w ogóle nie mam pojęcia o co Panu chodzi, widać zwolennik teorii spiskowych. Dla mnie sprawa jest prosta: Chłopaki (czy też dziewczyny) z PK zrobili fajny konkurs, walnęli się przy wynikach końcowych, ktoś z uczestników zwrócił im uwagę, przyznano im racje i wyniki zostały zaraz poprawione. End of story :)

tomekm2 pisze...

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/843/z3bn.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/547/2da8.jpg

proszę kolego anonimie, ja miałem 4 miejsce - 8800, dalej jakieś wątpliwości?

Anonimowy pisze...

Jeśli wykażesz się wytrwałością, pokonasz przeciwności losu.
Każde zdecydowane podejście do przedsięwzięcia, powinno kończyć się sukcesem.
Tutaj nie powinno być żadnych niejasności. W treści podsumowań wyjaśniono wszystkie aspekty organizowanego konkursu.
Są osoby które coś potrafią, dlatego należy ich uhonorować a nie pisać bezpodstawnych zastrzeżeń.

Mykundo pisze...

A co z jakimiś nagrodami pocieszenia, albo coś... ;)
Za tak wysokie miejsce w klasyfikacji.

tomekm2 pisze...

Podbijam pytanie Mykundo, coś cokolwiek na pocieszenie? :D

Anonimowy pisze...

Zwyczajowo, zwycięzca po uczestnictwie w szkoleniu z zakresu programu Autodesk Robot Structural Analysis z wynikiem pozytywnym, powinien otrzymać takie oprogramowanie oraz licencję. Są to niemałe pieniądze tego oprogramowania, w granicach 5 tyś dolarów.

Anonimowy pisze...

Mam nadzieję, że kolejne edycje obejdą się bez takich poważnych błędów. Jako osoba, która pierwotnie zajęła 3 miejsce i po zmianie wyników spadła z podium, czuję się nieco zniechęcony. Jasne, że zgodnie z aktualnym regulaminem innym należy się podium i gratuluję tym osobom. Mimo wszystko u mnie niesmak pozostaje. Poza tym organizacja bez uwag.
Adam

Anonimowy pisze...

Dlaczego nagrody z poszczególnych etapów nie dotarły jeszcze? Troszkę czasu już minęło...

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons