BBG 3 edycja 2013/14

PRZEBIEG KONKURSU:

I ETAP
II ETAP 
III ETAP
IV ETAP
V ETAP
WYNIKI I ETAPU
WYNIKI II ETAPU
WYNIKI III ETAPU
WYNIKI IV ETAPU
WYNIKI V ETAPU
WYNIKI KLASYFIKACJI GENERALNEJ

SŁÓW KILKA O EDYCJI 2013/14
Zachęceni dużym zainteresowaniem poprzednimi edycjami konkursu Bridge Building Game, w tym semestrze pragniemy kontynuować przygodę z tą jakże wciągającą grą. W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych studentów do wzięcia udziału w kolejnej (już trzeciej) odsłonie konkursu. Nie bez powodu podkreślamy tutaj słowo "wszystkich" bowiem edycję tą kierujemy nie tylko do studentów Politechniki Krakowskiej, ale do każdego zainteresowanego studenta polskich uczelni wyższych. Jeśli zatem chcesz sprawdzić swój zmysł inżynierski i zmierzyć się z zadaniami które dla Ciebie przygotowaliśmy, to jesteś we właściwym miejscu! Ogólną ideą gry jest skonstruowanie z elementów prętowych jak najtańszego mostu, który wytrzyma obciążenie przejeżdżającego taboru kolejowego. W poszczególnych etapach gry, będziemy publikować na stronie internetowej kolejne plansze z przeszkodami przez które należy poprowadzić przeprawę mostową. Na początek, zachęcamy do zaznajomienia się z informacjami dotyczącymi ściągnięcia, poprawnego zainstalowania, oraz wgrywania planszy w grze Bridge Building. Wszystkie te informacje dostępne są w zakładce "ogólnie o konkursie"

W III edycji 2013/14 przewidujemy 5 nagradzanych etapów konkursowych. Prowadzony będzie również ranking generalny, który pozwoli wyłonić oraz dodatkowo nagrodzić zwycięzców całej serii 2013/14. Dla zwycięzców poszczególnych etapów przewidziane są nagrody w postaci bardzo ciekawych pozycji książkowych. Nagrodą główną, przewidzianą dla zwycięzcy rankingu generalnego jest szkolenie z programu Autodesk Robot Structural Analysis przeprowadzone przez autoryzowane centrum szkoleniowe ROBOBAT (poziom, data oraz miejsce szkolenia do indywidualnego ustalenia wg. harmonogramu). Kolejną nagrodą główną jest licencja na oprogramowanie BIMware MASTER EC2 Żelbet. Nagrody główne zostały ufundowane przez firmę ROBOBAT - głównego sponsora konkursu.

Sponsor nagród głównych
Kolejnym sponsorem III edycji konkursu jest Wydawnictwo ELAMED, dzięki któremu zwycięzcy etapów: trzeciego, czwartego oraz piątego zostaną nagrodzeni rocznymi prenumeratami czasopisma "MOSTY".
Sponsor prenumerat rocznych
Aby wszystkich formalności stało się zadość, zachęcamy Cię drogi uczestniku do zapoznania się z regulaminem oraz harmonogramem konkursu. Możesz to zrobić klikając w poniższe odnośniki.


Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak życzyć Wam jak najtańszych konstrukcji, a przede wszystkim dobrej zabawy. Do usłyszenia w poszczególnych etapach!

------------------------------------------------
21.11.2013
Informujemy, że zmieniony został punkt 2. regulaminu gry, który po aktualizacji przyjmuje brzmienie:

"Konkurs skierowany jest do studentów kierunków technicznych polskich uczelni wyższych. Osoby zainteresowane konkursem, a nie spełniające powyższego warunku, mogą nadsyłać rozwiązania bez możliwości zdobycia nagród. Ich wyniki będą jedynie ogłoszone w rankingu."
------------------------------------------------
Marcel Radwan
Jan Wędzicha

13 komentarzy

Anonimowy pisze...

Gdzie jest 2 etap?

Anonimowy pisze...

Za sałatą.

Koło Naukowe Konstrukcji Mostowych Politechniki Krakowskiej pisze...

Mapę II etapu można pobrać stąd: http://knkmpk.blogspot.com/2013/12/etap-ii-konkursu-bridge-building-game.html

Unknown pisze...

Witam! Chciałbym się dowiedzieć czy do konkursu można dołączyć np. od II etapu? Regulamin tego nie zabrania, jednak nie wiem jak w tym wypadku byłbym traktowany w klasyfikacji generalnej.

Koło Naukowe Konstrukcji Mostowych Politechniki Krakowskiej pisze...

Jak najbardziej możesz dołączać. Co prawda twoje szanse na nagrodę główną są mniejsze, ale wciąż możesz na równi z innymi rywalizować o nagrody w poszczególnych etapach :)

Mykundo pisze...

I co z tą klasyfikacją generalną?

Bartek pisze...

W nadchodzącym roku 2018 będzie również jakiś konkurs ? Bo od niedawna jestem absolwentem i zainteresowałem się tematem.

HydraulikaSiłowa pisze...

Ciekawe są takie eventy ale coraz mniej ich widujemy. Nie wiecie może czy takie rzeczy będą kontynuowane ? :)

Jarek pisze...

Ciekawa koncepcja, dawno nie spotkałem się z takimi pomysłami. Aż przyjemnie się czyta

Elite pisze...

Konkursy tego typu odbywają się co roku także warto pamiętać o tym. Jak ktoś jest w temacie to znajdzie na pewno informacje na temat tych nowych konkursów.

Marika pisze...

Pamiętam jak szał zrobiły pompy beczkowe, takie rozwiązanie sporo ułatwiało :D

Ula pisze...

Ciekawa rozpiska, mozna fajnie sie temu przyjrzeć

Obróbka metali pisze...

Warto uczestniczyć w tego typu konkursach, sam osobiście miałem okazję 2 razy.

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons