Etap III konkursu Bridge Building Game

Drugi etap dobiegł końca. Czas zmierzyć się z następnym zadaniem inżynierskim. Przeszkodą podobnie jak poprzednio jest głęboki wąwóz z rzeką. Tym razem jednak nie mamy do dyspozycji podpór pośrednich i całą przeszkodę musimy pokonać jednym przęsłem. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej, że rozpiętość obiektu będzie znaczna. Dobrym rozwiązaniem wydaje się być ustrój łukowy z wieszakami. Nie zapominaj jednak, że aby efektywnie wykorzystać przekrój i nie dopuścić do powstania momentów zginających, linia ciśnień nie powinna wychodzić poza rdzeń przekroju. Jeżeli zdecydujesz się na łuk, spróbuj tak dobrać jego kształt, aby ograniczyć momenty zginające. Duża ilość punktów stałych pozwala wykształcić w podporze (wezgłowiu - w przypadku łuku) utwierdzenie, i przenieść na nie część momentów z przęsła. Trzeba dobrze rozważyć takie zagadnienia jak: wysokość ustrojowa, rozwiązanie podpory, układ wykratowania, aby skonstruowany obiekt miał wystarczającą nośność i był jednocześnie jak najtańszy. 

Dno przeszkody zostało tak ukształtowane, aby nikomu nie przyszło do głowy wprowadzanie dodatkowych podpór. Gwoli ścisłości, w tym etapie nie można wprowadzać podpór poza punktami stałymi. Dodatkowo przypominamy o zasadzie, że pociąg jest puszczany od razu. Celowo został przesunięty punkt startu pociągu, aby dać konstrukcji czas na „ustabilizowanie”. Natomiast żadne dodatkowe oczekiwanie nie wchodzi w grę. UWAGA: Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem konkursu, na rozwiązanie tego etapu macie 1 tydzień.

Nagrody o które walczycie w III etapie, to:

I miejsce
Dzięki hojności naszego sponsora Wydawnictwa ELAMED, główną nagrodą w tym etapie jest roczna prenumerata czasopisma "MOSTY". Dodatkowo ciekawa pozycja książkowa.
II miejsce
III miejsce

Mapę konkursową możecie pobrać stąd -> ETAPIII.

Proponowane rozwiązania wysyłamy na adres pkbridge.contest@gmail.com w formacie:
· Inicjał imienia Nazwisko.bgb. (pamiętamy o ograniczeniu do 12 znaków), np.: JKowalski
· Temat wiadomości : Imię Nazwisko Uczelnia Cena
Pamiętamy, że wyniki każdego etapu wchodzą do klasyfikacji generalnej, w której walczycie o nagrodę główną. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć powodzenia i tanich rozwiązań.

Marcel Radwan

1 komentarz

Blogger pisze...

ROBLOX is empowered by an ever growing membership base of over 300,000 creators who produce an infinite variety of highly immersive experiences.

These experiences range from 3D multiplayer games and competitions, to interactive adventures where friends can take on new personas imagining what it's like to be a dinosaur, a miner in a quarry or an astronaut on a space exploration.

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons