V Edycja Bridge Building Game - Podsumowanie

Dobiegła końca V edycja konkursu Bridge Building Game. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem, gdzie przypomnimy sobie najważniejsze elementy tegorocznej edycji :)


--- RELACJA Z 5 EDYCJI BBG---

Kiedy będzie kolejna edycja gry?
Pytanie to słyszeliśmy bardzo często od wielu z Was. Był listopad, potem grudzień, styczeń, 
a o konkursie ani widu, ani słychu. Wiele osób myślało, że tegoroczna edycja nie odbędzie się!

Jednak zmiana terminu konkursu była przez nas już wcześniej zaplanowana. Dotychczasowo konkurs odbywał się na przełomie grudnia/stycznia, kiedy jest gorący okres świąteczny i wszyscy z Was przygotowują się do sesji egzaminacyjnej. Dlatego zdecydowaliśmy na przesunięcie konkursu na nieco mniej napięty termin. Dajcie znać, czy decyzja ta była dobra - następną edycję konkursu chcemy przygotować jeszcze lepiej :)

Jak mu to stoi?!
Pierwszy etap opublikowany został 6 marca. Mieliśmy w nim dwóch zwycięzców. W rundzie dodatkowej wygrał Dariusz Magryś z Politechniki Rzeszowskiej. Jednak większe emocje wzbudziła wygrana - jak się później okaże zwycięzcy całego konkursu - Michała Dobrzewińskiego. Zastosowana przez niego metoda pokrywania się dwóch węzłów konstrukcji okazała się strzałem w dziesiątkę i już na początku wyścigu po nagrody uzyskał dość znaczne prowadzenie. Niektórzy z Was podejrzewali Michała o pewne oszustwo, ponieważ skopiowane konstrukcje nie u wszystkich wytrzymywały przejazd pociągu, jednak jego most był wykonany zgodnie z wymaganiami :)
Michał Dobrzewiński - 1 etap
"شكرا" czyli podziękowania od Szejka z Dubaju :)
W drugim etapie mogliście pobawić się w szalonego architekta, tworząc wizje dla arabskiego szejka, które zawstydzą czołowych światowych architektów. W bitwie na lajki przez dłuższą chwilę był remis
z niewielką przewagą Jędrzeja Chmary i jego niecodziennej konstrukcji. Z dobrego źródła wiemy, że Jędrzejem zaczęły interesować się najważniejsze szkoły designu i akademie sztuk pięknych :)
Jędrzej Chmara i jego wizja - 2 etap
Jednak w końcowej fazie bitwy znaczącą przewagę uzyskał Wojciech Migdał i jego most z "krągłościami"
ajć, złe zdjęcie ;)
Wojciech Migdał - 2 etap
Znowu on? :/
Oficjalnie uznajemy go mistrzem BBG - Michał Dobrzewiński i jego talent do budowy najtańszych konstrukcji. W czterech z pięciu etapów Michał zajął pierwsze miejsce. W prywatnej rozmowie 
z Michałem dowiedzieliśmy się, że jest on na piątym roku studiów, więc w przyszłym roku wielu z Was będzie miało większe szanse na wygraną :P Michał - szczere gratulacje ;)

Jak to nie on? :D
W piątym etapie sensacyjny zwrot akcji - Michał nie zbudował najtańszej konstrukcji! :D Wiedzieliśmy, że wszyscy chcą wygrać, ale nie spodziewaliśmy się aż czterech osób na pierwszym miejscu w kwalifikacji etapu :) 

KLASYFIKACJA GENERALNA
Prezentujemy tabelę 10 uczestników, którzy zdobyli największą liczbę punktów.
Z tymi osobami skontaktujemy się już wkrótce :)
Gratulujemy wszystkim osobom, które przesyłały do Nas rozwiązania i dziękujemy za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że czas spędzony nad grą potraktowaliście jako chwilę relaksu oraz usprawiedliwioną ucieczkę od obowiązków :D
Jeśli macie jakieś uwagi dotyczące tegorocznej edycji, co było dobre, a co nie - prosimy o informacje.
Do zobaczenia za rok w następnej edycji gry!
ZESPÓŁ BBG
Kinga Marecik
Karolina Ogonowska
Adam Wojciechowski

4 komentarze

Anonimowy pisze...

Ilu uczestników brało udział w tej edycji? :)

Koło Naukowe Konstrukcji Mostowych Politechniki Krakowskiej pisze...

47 osób :)

Anonimowy pisze...

Wiadomo coś kiedy będzie kolejna edycja? 2017? ;)

Koło Naukowe Konstrukcji Mostowych Politechniki Krakowskiej pisze...

Ruszamy z 6 edycją w najbliższą niedzielę, 26 marca. Więcej informacji znajdziesz tutaj : http://knkmpk.blogspot.com/2017/03/bridge-building-game-20162017.html

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons