Festiwal Nauki 2015

Witajcie!

Jak co roku Nasze Koło ma przyjemność brać udział w Festiwalu Nauki organizowanym na krakowskim Rynku Głównym. W związku z tym poszukujemy osób chętnych do zaangażowania się w tą inicjatywę. Festiwal odbędzie się w dniach 22 i 23 maja w godzinach 10:00 - 18:00 (piątek) i 10-17 (sobota). Nasi delegaci zostaną podzieleni na dwie grupy, których zadaniem będzie opieka nad stoiskiem przez około 4 godziny.
Niedawno zrodził się pomysł budowy nowego eksponatu, który mógłby ubogacić prezentację Naszego Koła na festiwalu. Mowa tu o modelu pokazującym ideę oraz charakter pracy mostów wiszących. Osoba (osoby) zainteresowane budową modelu musi wykonać projekt koncepcyjny z wymiarami, następnie go zbudować. Na zdjęciach poniżej przedstawiono o jakim modelu mowa.Wstępne dane do wykonania projektu:


Model siły naciągu liny (most wiszący): L=1,0m; wysokości pylonów: 25cm,40-45 cm, 60-70cm. Wymagany odpowiedni dobór przekrojów pylonów tak by nie były zbyt podatne. Jednostronne kotwienie lin. Obliczenie długości lin,dobór masy obciążającej.

Jesteśmy również otwarci na inne pomysły. Mamy również w zanadrzu inne modele (most wiszący i łukowy). 
Więcej informacji uzyskacie kontaktując się ze mną (uliasz.bartlomiej@yahoo.com) bądź Adamem (adam.wojciechowski.kbc@gmail.com).

Osoby chętne do udziału zapraszamy do zapisów przez formularz:

>>> ZAPISY <<<


Zachęcamy do udziału!

Bartłomiej Uliasz
Adam Wojciechowski

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons