Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie 2018 W dniach 18-19 maja 2018 rok uczestniczyliśmy w kolejnej edycji organizowanego od 2001 roku, Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.

W naszym namiocie oprócz nas (KNKMPK) znalazły się również pozostałe koła Wydziału Inżynierii Lądowej. Przygotowanym przez nas atrakcjom przez dwa dni przyglądali się zarówno najmłodosi, którzy mogli zapoznać się z budową mostu łukowaego i mostu da Vinci budując ich małe odpowiedniki, jak i najstarsi którym były przedstawiane szczegółowe zasady działania ww konstrukcji. 

Dodatkową atrakcją była możliwość poznania na własnej skórze zasady działania pylonu w moście wiszącym za pomocą specjalnie przygotowanego kasku.  
Nasz namiot odwiedziła również telewizja TVP 3. Na pytania pani redaktor udzielały odpowiedzi  dr inż. Dorota Kram oraz dr inż. Malwina Spławińska.

Nie można nie wspomnieć o pomocy przy przygotowaniu stanowiska jak i przy jego późniejszym prowadzeniu. Szczególne podziękowania należą się kolegom i koleżankom z pierwszego roku budownictwa oraz pani dr inż. Dorocie Kram.

W wydarzeniu brali udział członkowie Koła:
Marta Pieróg
Magdalena Słowikowska
Karolina Hojdak
Dariusz Pałka
Tomasz Sularz
Rafał Hass
Natalia Dobosz
Magdalena Gralewicz
Piotr Cieślikowski

Dziękujemy wszystkim za odwiedziny w naszym namiocie i zapraszamy za rok!

Rafał Hass,
KNKMPK

3 komentarze

Aleksander pisze...

Świetny pokaz dla dzieci na pewno się spodobało. Fajny namito jak zawsze na top1 na festiwalu w Krakowie, odwiedzamy z dziećmi często bo akurat jesteśmy z Krakowa i jak pogoda dopisuje to wybieramy się na takie różne imprezy. Super i obyśmy się zobaczyli w przyszłym roku. Dzieci bawiły się na tych mostach z drewna, podobało się bardzo dużo ciekawych rzeczy.

Justynka pisze...

:)

Dawid pisze...

My z rodzinką też lubimy na takie wydarzenia się wybierać. Do Krk mamy ponad 100 km także nocleg w http://www.hotelsecesja.pl musi być zaliczony i potem powoli powrót do domu. Jestem zdania, że jak już jechać to i odpocząć, nie tylko się edukować czy ogólnie aktywnie spędzać czas. Ale na pewno warto. Dla dzieci rewelacja.

Publikowanie komentarza

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons