2 etap Bridge Building Game 2015/2016


Przed Wami drugi etap tegorocznej edycji Bridge Building Game!
Tym razem pobawimy się nieco kształtem i architekturą :)
Projektujemy most nad doliną rzeki Rodan w południowej części Francji, gdzie inwestor (Szejk z Dubaju :) ) chce uzyskać efektowny most i dał dużą dowolność, jeśli chodzi o kształt konstrukcji.

Stosunkowo długi most ma dużo możliwych punktów podparcia. Jest jednak pewien haczyk - projektując most, można wykorzystać maksymalnie 8 z 18 dostępnych żółtych punktów. To od Was zależy, których punktów użyjecie. Dodatkowo, nie można tworzyć własnych punktów podparcia konstrukcji w innych miejscach doliny.

W tym etapie mamy jeszcze konkurencję dodatkową! Przede wszystkim, standardowo - trzeba wybudować jak najtańszy most w jak najkrótszym czasie.
Dodatkowo, każda osoba, która prześle rozwiązanie jak najtańszego mostu, będzie mogła przesłać do nas drugą zaprojektowaną przez siebie konstrukcję, która będzie oceniana pod względem architektury i estetyki.
Zdjęcia wszystkich i zaakceptowanych przez nas przesłanych rozwiązań zostaną opublikowane 20 marca na naszym fanpagu na facebooku. Projektant mostu, którego konstrukcja uzyska największą liczbę polubień, zostanie nagrodzony gadżetami budowlanymi, a także czasopismami o tematyce mostowej i ogólnobudowlanej! Głosowanie będzie trwało do 23 marca (środa) do godziny 23.59.
(W tej konkurencji można także użyć maksymalnie 8 z 18 żółtych punktów podparcia).

Konstrukcja w obu konkurencjach ma wytrzymać jeden przejazd pociągu o wadze 80000 jednostek, a żaden pręt nie może ulec zniszczeniu.

Napis z szarych kropek "BBG V ETAP II" nie jest ograniczeniem wysokości konstrukcji i w razie potrzeby można go usunąć.

Zachęcamy Was do przeczytania wskazówek dotyczących gry. Z pewnością znajdziecie tam porady, które znajdą tu zastosowanie :)

Mapę drugiego etapu można pobrać stąd:  >> ETAP II <<

Rozwiązania należy przesyłać na adres: pkbridge.contest@gmail.com
Temat wiadomości: Etap 2 Imię Nazwisko Uczelnia Cena
Nazwa pliku: Imię_Nazwisko.bgb (max. 12 znaków)

Rozwiązania do konkurencji architektonicznej, należy przesyłać na adres: pkbridge.contest@gmail.com
Temat wiadomości: Etap 2 ARCHITEKTURA Imię Nazwisko Uczelnia
Nazwa pliku: Imię_Nazwisko.bgb (max. 12 znaków)

Na wasze rozwiązania czekamy do 19.03.2016 r.

Pamiętajcie, że wyniki z każdego etapu wliczane są do klasyfikacji generalnej, w której walczycie o nagrodę główną, którą są licencje światowej klasy rozwiązań informatycznych dla inżynierii lądowej, a także książki i czasopisma o tematyce mostowej. Punkty naliczane są wg wzoru zamieszczonego w §11 regulaminu konkursu


Jeszcze jedna uwaga techniczna. Przypominamy, żeby uruchamiać grę na prawach administratora (Uruchom jako administrator), celem uniknięcia problemu z dostępem do pliku z zapisanym rozwiązaniem, który musicie nam wysłać.

Zgodnie z regulaminem dla zwycięzcy etapu przewidujemy nagrodę w postaci:

- książki "Mosty zintegrowane" 

- jednego z numerów czasopisma "MOSTY" (do wybrania)

- gadżetów związanych z budownictwem
Nie pozostaje nic innego jak życzyć Wam powodzenia!
__________________________________________________________________________________

A o to wyniki II etapu konkursu:

Zwycięzcą etapu został Michał Dobrzewiński z Politechniki Gdańskiej. Serdecznie mu gratulujemy :)
1. Michał Dobrzewiński - 5100
2. Łukasz Stefański - 5200
3. Paweł Kaszuba - 5500
4. Jan Adamczyk - 5700
4. Krzysztof Krawiec - 5700

To jeszcze nie koniec zabawy związanej z 2 etapem! Dziś wieczorem (20.03.2016) na naszym fanpagu zostaną opublikowane zdjęcia najciekawszych konstrukcji, które będą walczyć o Wasze uznanie :) Autor konstrukcji z największą ilością polubień dostanie czasopisma mostowe i gadżety budowlane ;)

Pozostałym uczestnikom dziękujemy za nadesłanie swoich rozwiązań i życzymy powodzenia w następnych etapach! Planszę do etapu III opublikujemy już dziś koło godziny 20!

ZESPÓŁ BBG
Kinga Marecik
Karolina Ogonowska
Adam Wojciechowski

4 komentarze

Anonimowy pisze...

Czy pociąg może poruszać się po gruncie(nie po konstrukcji mostu)? : )

Koło Naukowe Konstrukcji Mostowych Politechniki Krakowskiej pisze...

Nie :)
Pociąg może tylko i wyłącznie poruszać się w linii niwelety mostu wyznaczonej kolorem żółtym (łączy ona dwa najbardziej skrajne punkty w poziomie) - tak więc może jeździć tylko po konstrukcji mostu ;)
Pozdrawiamy serdecznie!

Anonimowy pisze...

Szkoda; )

Blogger pisze...

ROBLOX is driven by an ever growing community of more than 300,000 creator players who produce an infinite variety of highly immersive experiences.

These experiences range from 3D games and contests, to interactive adventures where players can take on new personas exploring what it would be like to be a dinosaur, a miner in a quarry or an astronaut out in space.

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons