3 etap Bridge Building Game 2015/2016


Przed Wami trzeci etap tegorocznej edycji Bridge Building Game!
Jeśli planujecie po studiach pracować przy projektowaniu lub budowaniu mostów za granicą, plansza jest przeznaczona specjalnie dla Was ;D
Projektujemy most nad norweskim fiordem, charakteryzujący się sporą rozpiętością oraz dużą głębokością. Wieloletnia analiza lokalizacji linii kolejowej wykazała, że wybrane miejsce pozwala na wybudowanie podpory w środku rozpiętości przęsła.


Projektując posadowienie konstrukcji możecie użyć tylko specjalnie przeznaczonych do tego żółtych punktów. Niweleta konstrukcji, po której jedzie pociąg, ma być linią ciągłą od skrajnego lewego punktu stałego konstrukcji, będącym początkiem mostu, aż do skrajnego prawego punktu stałego, będącym końcem mostu. Niweleta nie może mieć przerw, które powodują, że pociąg traci kontakt z konstrukcją mostu. Niweleta musi być także linią poziomą na całej długości mostu i ma pokrywać się z żółtą linią, widoczną w trybie projektowania konstrukcji.

Z powodu wypadających w najbliższych dniach świąt wielkanocnych, na przesłanie rozwiązań do tego etapu macie aż 2 tygodnie (czekamy do 2 kwietnia 2016 r.)

Konstrukcja ma wytrzymać jeden przejazd pociągu o wadze 50000 jednostek, a żaden pręt nie może ulec zniszczeniu.

Napis z szarych kropek "BBG V ETAP III" nie jest ograniczeniem wysokości konstrukcji i w razie potrzeby można go usunąć.

Zachęcamy Was do przeczytania wskazówek dotyczących gry. Z pewnością znajdziecie tam porady, które znajdą tu zastosowanie :)

Mapę trzeciego etapu można pobrać stąd:  >> ETAP III <<

Rozwiązania należy przesyłać na adres: pkbridge.contest@gmail.com
Temat wiadomości: Etap 3 Imię Nazwisko Uczelnia Cena
Nazwa pliku: Imię_Nazwisko.bgb (max. 12 znaków)

Na wasze rozwiązania czekamy do 2.04.2016 r.

Pamiętajcie, że wyniki z każdego etapu wliczane są do klasyfikacji generalnej, w której walczycie o nagrodę główną, którą są licencje światowej klasy rozwiązań informatycznych dla inżynierii lądowej, a także książki i czasopisma o tematyce mostowej. Punkty naliczane są wg wzoru zamieszczonego w §11 regulaminu konkursu


Jeszcze jedna uwaga techniczna. Przypominamy, żeby uruchamiać grę na prawach administratora (Uruchom jako administrator), celem uniknięcia problemu z dostępem do pliku z zapisanym rozwiązaniem, który musicie nam wysłać.

Zgodnie z regulaminem dla zwycięzcy etapu przewidujemy nagrodę w postaci:

- książki "Mosty podwieszone" 

- jednego z numerów czasopisma "MOSTY" (do wybrania)

- gadżetów związanych z budownictwem
Nie pozostaje nic innego jak życzyć Wam powodzenia!
__________________________________________________________________________________

A o to wyniki III etapu konkursu:
Zwycięzcą etapu został Michał Dobrzewiński z Politechniki Gdańskiej. Serdecznie mu gratulujemy :)
1. Michał Dobrzewiński
2. Maciej Gapiński
3. Jan Adamczyk
4. Bartłomiej Kamiński
5. Krzysztof Ginter
Przypominamy, że punkty z każdego etapu sumują się na końcu w tabeli ogólnej, gdzie nagrodzimy uczestników, którzy zajmą miejsca od 1 do 10 :)

Pozostałym uczestnikom dziękujemy za nadesłanie swoich rozwiązań i życzymy powodzenia w następnych etapach! Planszę do etapu IV opublikujemy już dziś koło godziny 20!

ZESPÓŁ BBG
Kinga Marecik
Karolina Ogonowska
Adam Wojciechowski

2 komentarze

Anonimowy pisze...

szkoda, że nie ma nagród za drugie i trzecie miejsce ...

Koło Naukowe Konstrukcji Mostowych Politechniki Krakowskiej pisze...

W poszczególnych etapach mamy tylko jednego zwycięzcę, jednak punkty z poszczególnych etapów sumują się do klasyfikacji generalnej, gdzie nagrody rzeczowe otrzymuje 10 osób z największą liczbą punktów :)

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons