Dni Otwarte Politechniki Krakowskiej


W dniu 19 kwietnia odbyły się „Dni otwarte Politechniki Krakowskiej”. Dla młodych adeptów nauki, którzy pragną już w październiku zawitać w progi naszej Alma Mater przygotowanych było mnóstwo atrakcji. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć prezentacji naszego Koła Naukowego, która odbyła się w sali 310 od godziny 10:00 do 14:00.

Za piękne napisy dziękujemy Ani Góralik

Owego dnia już kilka minut po 9:00 cała drużyna, która postanowiła mnie wspierać przy organizacji, była zwarta i gotowa do działania. Po szybkim podziale prac, przystąpiliśmy do przygotowania naszego stanowiska. Zgodnie z planem o godzinie 10:00 przyozdobieni w identyfikatory członków Koła Naukowego Konstrukcji Mostowych Politechniki Krakowskiej byliśmy już pełni zorganizowani i mogliśmy wyczekiwać przybycia pierwszych gości dni otwartych.

Nasza ekipa: Dawid Kisała, Asia Rajska, Marek Mazur i Adrian Defus

Dla naszych młodszych kolegów przygotowaliśmy dwa konkursy, w których do wygrania było czasopismo MOSTY. Pierwszy z nich polegał na dopasowaniu odpowiedniego mostu do przeszkody, natomiast drugi to dobrze znany wszystkim Bridge Builder. Ponadto mogli oni podziwiać efekty końcowe naszych prac dyplomowych przedstawione w postaci prezentacji wizualizacji 3D. Na jednym z komputerów pokazywaliśmy również naszą stronę internetową.

Piękny model mostu łukowego i nasze zinformatyzowane stanowisko

Dzięki uprzejmości Pana dr Marka Pańtaka nasze stanowisko zostało wzbogacone o model mostu drewnianego oraz rekwizyt w postaci kasku z linami, który wzbudził niemałe zainteresowanie. Przedmiot ten przedstawia ideę pracy działania mostu podwieszonego. Chętni, którzy odważyli się na przetestowanie tego gadżetu na własnej skórze, mogli przekonać się jak ciężkie jest utrzymanie równowagi lin i prawidłowe przekazanie od nich siły pionowej.

Ania Góralik tym razem w wersji "most podwieszony przed katastrofą"

Już po godzinie 10:00 zaczęły nieśmiało pojawiać się pierwsze osoby. Wspólnie prezentowaliśmy materiały przez nas przygotowane, opowiadaliśmy o działalności naszego koła oraz chętnie odpowiadaliśmy na zadawane pytania. Zachęcaliśmy również do działalności w naszej organizacji i odwiedzenia naszej strony internetowej.
Najczęściej powtarzały się pytania dotyczące progów punktowych, utrzymania się na studiach, przedmiotów oraz ilości czasu, który trzeba poświęcić na wykonanie projektów.

Na pierwszym planie nasz fotograf Michał Bialik, a w tle Adrian Defus objaśniający zasady Bridge Buildera zaciekawionym uczestnikom

Jak się okazało prezentacja naszego koła wzbudziła zainteresowanie nie tylko wśród uczestników Dni Otwartych, ale również dobrze wszystkim znanych pracowników naszego wydziału. Konkursy natomiast okazały się tak atrakcyjne, że nawet konkurencja z sąsiadujących z nami kół naukowych postanowiła spróbować w nich swoich sił (z różnym skutkiem;)


Marek Mazur zbierał rzesze licealistów, którzy z wypiekami na twarzy słuchali jego tyrad;P
Również pracownicy naszej uczelni z zaciekawieniem zwiedzali nasze stanowisko
Nasz najgorliwszy gracz Maciej Duda z Koła Kolejowego - Maćku może jedna przeniesiesz się na mosty?:P

Podsumowując chciałbym podziękować: Panu dr Markowi Pańtakowi za wypożyczenie rekwizytów, które uatrakcyjniły nasze stanowisko. Adrianowi Defusowi, Dawidowi Kisale oraz Joannie Rajskiej za pomoc w przygotowaniu oraz udział w prezentacji naszego koła, Michałowi Bialikowi za przytaszczenie aparatu i wykonanie dokumentacji fotograficznej oraz wszystkim członkom koła, którzy wspierali nas duchowo oraz swoją obecnością.

Więcej zdjęć możecie znaleźć w naszej Galerii oraz na facebooku:)


Marek Mazur


Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons