Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych

Zgodnie z tym co było powiedziane na II spotkaniu Koła oczekujemy od członków naszego Koła zaangażowania w Uczelnianą Sesję Studenckich Kół Naukowych.

Poniżej zamieszczone zostały proponowane przez dr inż. Marka Pańtaka tematy referatów.

Tematyka referatów.

  1. Oddziaływania dynamiczne pieszych na kładki dla pieszych i elementy konstrukcji budowlanych (badania sił reakcji podłoża w trakcie chodu, biegu, skoków i przysiadów, porównanie wyników badań z modelami matematycznymi).
  2. Drgania wymuszone kładek dla pieszych podczas oddziaływań użytkowników w trakcie chodu, biegu, skoków i przysiadów (analizy numeryczne kładek dla pieszych obciążonych dynamicznym oddziaływaniem użytkowników z wykorzystaniem matematycznych modeli obciążeń, porównanie wyników analiz z wynikami badań terenowych).
  3. Analiza wpływ parametrów M, K i C na amplitudę drgań wymuszonych obiektów inżynierskich (analiza równania ruchu w celu wyznaczenia zależności amplitudy drgań od parametrów M, K i C, analiza numeryczna obiektu mostowego przy zmiennych wartościach M, K i C, ocena wyników analizy).
  4. Strojone masowe tłumiki drgań w zastosowaniach inżynierskich (przegląd rozwiązań konstrukcyjnych, zasady projektowania).
  5. Zastosowanie materiałów magnetoreologicznych w tłumieniu drgań konstrukcji inżynierskich (charakterystyka cieczy magnetoreologicznych i ferromagnetycznych, przegląd rozwiązań konstrukcyjnych tłumików magnetoreologicznych i ferromagnetycznych stosowanych w konstrukcjach budowlanych, określenie wpływu natężenie prądu na właściwości cieczy magnetycznych).
    dr inż. Marek Pańtak

Poniżej znajduje się link do formularza w którym możecie zapisać się, zaznaczając jeden z proponowanych tematów lub wpisując własną propozycję.Bartłomiej Uliasz

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons