Studencki Konkurs Mostów Stalowych 2015


Otrzymaliśmy informacje o tegorocznej edycji Studenckiego Konkursu Mostów Stalowych. Jest to konkurs organizowanych przez UOS Aktywni Budowniczy funkcjonującą przy Politechnice Wrocławskiej. Na zdjęciu widzimy reprezentacje naszego koła z poprzedniego roku. Warto wspomnieć, że zajęli oni 4 miejsce.

Informacje od organizatorów:
"Studencki Konkurs Mostów Stalowych to już trzyletnia tradycja Politechniki Wrocławskiej, która co roku gości drużyny z uczelni technicznych z całej Polski. Dzięki SKMS studenci mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w praktyce. Celem jest zaprojektowanie i skonstruowanie mostu. Ponadto symulacja warunków, z którymi przyszli inżynierowie będą stykać się w codziennej pracy. Konkurs ma za zadanie zwiększyć świadomość rzeczywistych problemów takich jak: ograniczenia przestrzenne, wytrzymałość materiałów, utrzymanie, wykonanie i proces montażu, bezpieczeństwo, estetyka oraz koszt. Rozwija pracę zespołową i sprawdza możliwości organizacyjne przyszłych inżynierów. Pobudza innowacyjne myślenie oraz efektywne wykorzystanie profesjonalnych rozwiązań konstrukcyjnych."

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj: http://uosab.pwr.wroc.pl/konkurs/regulamin-konkursu/

Wielokrotnie już Nasze Koło Naukowe wystawiało reprezentacje 5 osób, które wybrały się do Wrocławia by walczyć o tytuł najlepszego budowniczego w kategorii mostów stalowych.

Relacja z poprzedniej edycji:Jak widać, całe przedsięwzięcie odbywa się w przyjaznej atmosferze. Udział w konkursie zapewnia niewątpliwą satysfakcję. Pierwszy raz od początku do końca mamy możliwość najpierw dokładnego zaprojektowania każdego szczegółu, a następnie własnoręcznego wybudowania. Z pewnością udział zaobfituje w wiele doświadczeń przydatnych w późniejszej karierze.

Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną drogą mailową: uliasz.bartlomiej@yahoo.com

Proszę o przemyślenie tego tematu na świętach i skontaktowanie się ze mną. Liczę na zainteresowanie przynajmniej 5 osób.


Bartłomiej Uliasz

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons