Pierwszy etap konkursu Bridge Building GameW pierwszym tegorocznym etapie zmierzymy się z najprostszym ze schematów statycznych obiektów mostowych: schematem belki wolnopodpartej. Jak pamiętamy (lub nie) z zajęć z Mechaniki Budowli schemat taki charakteryzuje się występowaniem największych momentów zginających w okolicach środka rozpiętości, w związku z czym optymalnie jest takie ukształtowanie konstrukcji, aby miała większą wysokość w części środkowej, a mniejszą przy podporach. W schemacie tym występują dodatkowo podpory przegubowe zapewniające swobodny obrót konstrukcji. 

Przeszkodą będzie rzeka niespławna, a zaznaczony poziom rzeki będzie najwyższym w projektowanym okresie eksploatacji konstrukcji (tzw. wielka woda). W związku z tym należy pamiętać, że konstrukcja naszego mostu nie może leżeć poniżej poziomu wody, gdyż będzie przyczyniała się do spiętrzania wody przed nim. 
Rozpiętość naszego mostu wynosi 8 segmentów (jakieś pomysły na ile metrów można przeliczyć jeden segment?). Kryterium przyznawania punktów jest w 100% cena – wygrywa obiekt z najniższą liczbą punktów. W przypadku nieprawidłowego dobrania schematu otrzymujemy "prezent" w postaci dodatkowych 2000 punktów.

Konkursowy etap możecie pobrać stąd -> BBG-1.
Proponowane rozwiązania wysyłamy na adres bbg.knkmpk@gmail.com w formacie:
  • BBG-1_Imię_Nazwisko_Cena.bgb. 
  • Temat wiadomości taki sam jak nazwa wysyłanego pliku (bez .bgb). 
UWAGA! Ze względu na to, że jest to pierwszy etap tegorocznej edycji konkursu i nowe osoby mogą potrzebować więcej czasu na instalowanie gry i oswajanie się z nią, wyjątkowo przedłużamy termin na wysłanie gotowych rozwiązań do soboty 03.11.2012 do godz. 23:59!!! 

Pamiętajcie o schemacie statycznym!

Życzę powodzenia i czekam na ciekawe rozwiązania!

Adrian Defus


Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons