Piąty etap konkursu Bridge Building GameKończymy część konkursu, w której obowiązuje warunek na najtańszy most. W związku z tym przygotowałem „etap specjalny”. Zadaniem będzie wybudowanie trzech niedużych mostów za jak najniższą cenę, z tym, że po przejechaniu pociągu sprawdzę ile kosztuje każdy z nich i na tej podstawie powstaną trzy rankingi. Maksymalnie do zdobycia za każdy most będzie 50pkt, czyli w całym etapie 150pkt. Etap wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów. W tym etapie nie będzie żadnych specjalnych warunków dotyczących konstrukcji mostu, czyli kto będzie mieć najlepszy pomysł ten wygra. 
  • Pierwszy most będzie musiał pomóc naszemu pociągowi pokonać różnicę wysokości – wylot znajduje się wyżej niż wlot. W takim przypadku (wzorem z niektórych rozwiązań z etapu trzeciego) trzeba wybudować most o środku ciężkości przesuniętym w taki sposób, aby podnieść pomost do góry i umożliwić pokonanie pojazdowi tej różnicy. 
  • Na drugi most pociąg będzie oddziaływał obciążeniem dynamicznym, a jego konstrukcja będzie zależała od pomysłu uczestnika (wspornik, belka).
  • Trzeci most jest zwykłym obiektem nad przeszkodą wodną (belkowy, wspornikowy, łukowy).
Oczywiście nie ma narzuconego żadnego szczególnego rozwiązania! 
Etap można pobrać stąd. Na rozwiązania czekam do soboty 01.12.2012 do północy. 

Życzę powodzenia i jak zawsze czekam na ciekawe rozwiązania! 

Adrian Defus


Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Web Hosting Coupons